Разделы:

Культура

Чехов на київській сцені

560

13:45, 29 Январь 2018

Жить в Киеве

Портал о жизни самого лучшего города мира – Киеве, а также обо всем интересном и модном на сегодняшний день: события, люди и многое другое

29 січня 1860 року народився письменник та драматург Антон Павлович Чехов. Життя й доля письменника були переплетені українським корінням, та й сам він неодноразово звав себе “малоросом”, навіть українською мовою володів. Україна постала в оповіданнях письменника «Степ», «Щастя», «Печеніг», «У рідному кутку», «На шляху». Відома п’єса «Чайка» була задумана Чеховим за його знайомства з актрисою Марією Заньковецькою.

На київській театральній сцені п’єси Чехова вже давно. Ще в далекому 1898, після провалу “Чайки” на театральній сцені Санкт-Петербургу, п’єса отримала “друге дихання”, увірвавшись на київську сцену театру «Соловцов» (нині Франка) з шаленим успіхом. У вересні 1898 Київ побачив «Дядю Ваню». А у 1901 році відбулася прем’єра «Трьох сестер».

Будівля театру на початку ХХ ст. В той час — Театр "Соловцов".

Будівля театру на початку ХХ ст. В той час — Театр «Соловцов».

В 1966 у театрі імені Лесі Українки Михайло Резнікович поставив п’єсу Леоніда Малюгіна “Сміхотворне моє щастя”, що писалася з листів Антона Павловича та Лікі Мізинової. Ліку грала Ада Роговцева, а Чехова — Вячеслав Єзепов, пізніше — Микола Рушковський. Вистава йшла з аншлагами 18 років, за 37 років її знов відновили на сцені театру Лесі Українки.

Кадр з п’єси “Сміхотворне моє щастя”, що писалася з листів Антона Павловича та Лікі Мізинової. Ліку грала Ада Роговцева, а Чехова - Вячеслав Єзепов

Кадр з п’єси “Сміхотворне моє щастя”, що писалася з листів Антона Павловича та Лікі Мізинової. Ліку грала Ада Роговцева, а Чехова — Вячеслав Єзепов.

За останні 30 років у Києві було зроблено багато чудових постановок на п’єси Чехова — у театрах Лесі Українки та Івана Франка, Молодому театрі та Новому драматичному театрі на Печерську. Докладніше про ці вистави ми розкажемо у наступних публікаціях.

Автор — Ангеліна Сухачева

Загрузка...
Загрузка...

Читайте также